5 واقعیت کلیدی درباره رویارویی تیم های عربستان و قطر

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مسابقه در حالی انجام می شود که دو کشور درگیر کشمکش های سیاسی هستند. اما تیم جوان قطر در مقابل عربستانی قرار می گیرد که در جام جهانی عملکرد جالب توجهی داشت و این بازی می تواند به خودی خود برای هواداران جذاب باشد.

حال به پنج نکته مهم در دیدار پیش رو می پردازیم؛

1.دو تیمی که جدایی ناپذیرند؟

دو تیم در حالی به مصاف هم می روند که هیچ کدام قصد باختن به حریف را ندارند، چون هر سه دیدار قبلی با نتیجه تساوی به پایان رسیده.دو مسابقه با نتیجه 1-1 بازی آخر با تساوی بدون گل به پایان رسید.

2.المعز قطری راه گلزنی را به خوبی می شناسد

بازیکن جوان قطری یعنی المعز تا به حال 5 گل برای این تیم در تنها دو دیدار به ثمر رسانده. او تنها به یک گل نیاز دارد تا تبدیل به اولین بازیکن بعد از تورنومنت سال 2000 تبدیل شود که توانسته شش گل در این مسابقات به ثمر برساند.

رکورد بیشترین گل زده در این مسابقات متعلق به مهاجم افسانه ای ایران علی دایی با 8 گل می باشد.

3.العویس تمام توپ ها را سیو می کند؟

دروازه بان تیم عربستان هنوز در این تورنومنت گلی را دریافت نکرده است. از تورنومنت سال 2000 او اولین گلرعربستانی است که در مرحله گروهی دوبار کلین شیت می کند.

4.پرگل ترین بازی تاریخ تورنومنت

برد 6-0 قطر در بازی گذشته بزرگترین برد تاریخ مسابقات آسیایی است.برد های قبلی شامل دو برد 3-0 در مقابل ژاپن در مرحله گروهی در مسابقات سال 1988 و مقابل کویت در سال 2011 که آنها میزبان بودند.

5.خط دفاع خوب شاهین های سبز

عربستان سه بازی از چهار بازی آخر آسیایی خود را با برد و سه کلین شیت متوالی همراه کرده است. آنها در مسیر بردن کاپ در سال 1988 در سه بازی متوالی توانستند دروازه خود را بسته نگه دارند.

مترجم : علیرضا الیاسی

منبع : فاکس اسپورت