5 واقعیت کلیدی درباره رویارویی تیم های ویتنام و ژاپن

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، تیم جوان پارک هانگ سو موفق به شکست یمن در ضربات پنالتی شد تا در این مرحله به مصاف سامورایی های آبی که موفق به شکست دادن عربستان شدند، بروند.

در ادامه با 5 نکته مهم این دیدار همراه می شویم:

  1.  ویتنام قبلا هم موفق به شکست ژاپن شده

آخرین دیدار این دو تیم در بازی های آسیایی 2018 طوری رقم خورد که در پایان کار ویتنام پیروز از میدان خارج شد.در مرحله گروهی آن رقابت ها تیم زیر 23 سال تا نیمه نهایی هم پیش رفت اما در آخر از قهرمان مسابقات یعنی کره جنوبی شکست خورد.

در همین حال ژاپن پیروز دیدار قبلی آنها در این رقابت ها و در سال 2007 در حالی که 1-0 عقب بود به پیروزی 4-1 دست یافت.

  • اژدها های طلایی کار راحتی در پیش ندارند

ژاپنی ها از 9 بازی آسیایی قبلی خود در 8 تای آنها پیروز بودند و در چهار بازی مقابل عربستان ،ترکمنستان ، عمان و ازبکستان در این تورنومنت موفق بوده اند.

  • آخرین حضور ویتنام در نیمه نهایی

ویتنام تنها در سال 2007 که به صورت مشترک با تایلند، اندونزی و مالزی میزبان مسابقات بود، موفق به شکست امارات شد، با قطر مساوی کرد و به ژاپن باخت تا به عنوان تیم دوم از گروه صعود کند تا در دور نیمه نهایی به عراق ببازد.

  • ژاپن ، خطرناک در شروع مجددها

ویتنام امروز باید تفکر دفاعی مناسبی برای مقابله با ضربات شروع مجدد سامورایی های آبی داشته باشد. آنها از سال 2007 موفق به ثبت 14 گل از روی ضربات آزاد شده اند.(فقط ایران با 15 گل در این زمینه از آنها عملکرد بهتری داشته.)

5)مالکیت توپ کم؟ ویتنام مشکلی با این قضیه ندارد

شاید جای غافلگیری نداشته باشد که آنها کمترین درصد مالکیت توپ را در این تورنومنت ثبت کرده اند.در چهار بازی قبلی، آنها فقط 48.6 درصد مالکیت داشته اند.

اما در هر صورت با تاکتیک پارک هانگ سو می تواند در همین حال هم بسیار خطرناک عمل کند و حملات زهرداری را کلید بزند پس این موضوع خاصی نیست که هواداران این تیم نگرانش باشند.

مترجم : علیرضا الیاسی

منبع :فاکس اسپورت آسیا