5 واقعیت کلیدی درباره رویارویی تیم های ژاپن و ازبکستان

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مرحله گروهی جام ملت های آسیا تقریبا رو به پایان است. دیدار ژاپن – ازبکستان از آخرین بازی های گروهی است که امروز برگزار می گردد. از این رو به پنج واقعیتی که این دو تیم در تاریخ تقابل خود داشته اند می پردازیم:

 1. ژاپن 12 – ازبکستان 1

سامورایی های آبی تا کنون دو بار در رقابت های جام ملت های آسیا با ازبکستان روبرو شده اند که در هر دو بار ژاپن پیروز شده است. دیدار اول به سال 1996 مربوط می شود که ژاپن 4-0 بازی را برد و دیدار دوم 4 سال بعد صورت گرفت و این بار ژاپن حریف را 8-1 له کرد. در مجموع نتیجه این دو دیدار را می توان  12-1 خلاصه نمود.

2. ژاپن در 7 بازی گروهی متوالی جام پیروز شده

ژاپن یک روند درخشان شکست ناپذیر در 7 بازی گروهی جام ملت های آسیا داشته است و اگر این تیم در بازی امروز نیز برنده شود رکورد خود را بهبود خواهد بخشید.

3. ژاپن از 30 بازی اخیر خود در جام ملت ها تنها یک بار شکست خورده

ژاپن در 30 بازی آخر جام ملت ها ی آسیا، صرف نظر از ضربات پنالتی، تنها در یک بازی شکست را متحمل شده است. آخرین شکست آنان در نیمه نهایی 2007 رخ داد و این تیم در مقابل عربستان سعودی 3-2 شکست خورد. آنها 20 برد و 9 تساوی به ثبت رسانده اند.

4. ازبکستان در آستانه تکرار رکورد خود

آخرین باری که ازبکستان سه بازی متوالی را در جام ملت های آسیا برده به سال 2004 باز می گردد. در این دوره نیز این تیم فرصت دارد رکورد خود را تکرار کند. آنها عمان و ترکمنستان را برده اند و اگر ژاپن را هم ببرند رکورد خود را تکرار خواهند کرد.

5. ازبکستان از 7 بازی در 6 تا گل زده

ازبکستان یک تیم گلزن است. این تیم در 6 بازی از مجموع 7 بازی در جام ملت های آسیا تقریبا در هر مسابقه یک گل به ثمر رسانده است. آخرین باری که ازبکستان نتوانست گل بزند سال 2015 بود که 2-0 به جمهوری کره باخت.

مترجم: نسرین صحیحی

منبع: فاکس اسپورت