المپیک‌ ناشنوایان/ کشتی فرنگی ایران قهرمان شد

در ادامه بازی‌های المپیک ناشنوایان که در شهر کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، تیم‌ کشتی فرنگی ایران با کسب چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز، برای نخستین‌بار قهرمان این دوره رقابت‌های ناشنوایان شد.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، در ادامه بازی‌های المپیک ناشنوایان در برزیل، چهارشنبه (۲۱ اردیبهشت)، محمد محبوبی در وزن ۱۲۰‌ کیلوگرم در شانس مجدد برابر اوکراین کشتی گرفت که با نتیجه ۸ بر ۴ شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

صادق ابوالوفایی در وزن ۵۵ کیلوگرم، دیگر فرنگی‌کار کشورمان در مرحله فینال برابر حریف بلغاری رقابت خود را آغاز کرد که با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

مهدی بخشی دیگر نماینده ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم به مصاف کشتی‌گیری از ترکیه رفت و با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید و دومین مدال طلای کشتی فرنگی را به ثبت رساند.

در ادامه این رقابت‌ها علی کریمی در وزن ‌۶۷ کیلوگرم برابر حریف ترکیه ۸ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک ناشنوایان دست یافت.

رضا اسماعیلی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۷۷ کیلوگرم برای کسب جایگاه سوم برابر حریفی از یونان به رقابت پرداخت که این کشتی با نتیجه ۱۱ بر دو به نفع حریف یونانی به پایان رسید و اسماعیلی در این وزن پنجم شد.

شیرزاد مهکی در وزن ۸۲ کیلوگرم برای کسب مدال برنز با کشتی‌گیری از هند رقابت کرد و با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و در جایگاه سوم قرار گرفت.

ابوذر ربیعی‌زاده در وزن ۸۷ کیلوگرم در مرحله فینال برابر کشتی‌گیری از ترکیه روی تشک رفت که این دیدار با نتیجه ۴ به ۴ و در نهایت به نفع ایران تمام شد و سومین مدال طلای کشتی فرنگی ایران به نام ربیعی‌زاده ثبت شد.

همچنین اکبر صابری آخرین نماینده کشتی فرنگی ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم، در مرحله فینال با کشتی‌گیری از قزاقستان رقابت کرد و او را هشت بر صفر شکست داد و چهارمین مدال طلا برای ایران رقم خورد.

تیم کشتی فرنگی ناشنوایان ایران در المپیک ترکیه تنها موفق به کسب چهار مدال برنز شده بود.

بیشتر بخوانید:

المپیک ناشنوایان/رتبه چهارم ایران تا پایان روز ششم
المپیک ناشنوایان/ ارتقای جایگاه تکواندوکاران
المپیک ناشنوایان/کسب۲ مدال طلا و ۲ برنز تکواندوکاران ایرانی

انتهای پیام/