کسب مدال طلا در مسابقات گرندپری تکواندو آسان نیست

بیژن مقانلو، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: حفظ، نگهداری و انتقال تجربه پروسه خود را دارد و خالی از دستاورد نیز نخواهد بود.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از خبرگزاری تسنیم :بیژن مقانلو  در خصوص عملکرد تکواندوکاران کشورمان در مسابقات المپیک جوانان اظهار داشت: ابتدا به کادرفنی و بازیکنان تیم جوانان  بابت نتایج و افتخارات کسب شده در المپیک آرژانتین تبریک می‌گویم. کسب هر دستاوردی در هر رده سنی باعث افتخار کشور و جامعه تکواندو خواهد بود. امیدوارم این روند موفقیت ادامه داشته باشد. همانند همیشه نیز اعتقاد دارم باید از پتانسیل تکواندو کشورمان در آینده بهینه استفاده کنیم.

وی در خصوص  استفاده از پتانسیل این تکواندوکاران در آینده عنوان کرد: چگونه استفاده کردن از پتانسیل این بچه‌ها مهم است. ما در اکثر رشته‌های ورزشی و فدراسیون‌ها در رده پایه موفق بودیم، اما جا به جایی این بازیکنان از رده سنی پایه به تیم بزرگسالان بسیار مهم و متفاوت  است و سیکل خاص خود را دارد. حضور در رده سنی بزرگسالان کسب تجربه است و این یعنی اینکه باید طوری تجربه را به جوانان دارای انرژی انتقال بدهیم که بتواند از انرژی و تجربه کسب شده بهینه استفاده کند.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: این تفاوت‌ها است که باعث شده خیلی از بازیکنان  موفق در رده‌های پایه در آینده موفق و خیلی نیز محو می‌شوند. این موضوع نیاز به تعمق دارد و باید این جوانان و قهرمانان را حفظ کرد. این حفظ، نگهداری و انتقال تجربه پروسه خود را دارد که اگر با برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی و چشم انداز خوب تعریف شود خالی از دستاورد نخواهد بود.

مقانلو در خصوص عدم کسب مدال طلا در مسابقات گرندپری در 2 سال گذشته عنوان کرد: من ابتدا آرزو می‌کنم بچه‌های ما هر چه زودتر به این مهم دست پیدا کنند، اما کسب مدال طلا در مسابقات گرندپری آسان نیست و بهترین بهترین‌ها در این مسابقات حضور دارند و کوچکترین غفلت باعث از دست رفتن نتیجه خواهد شد. امیدوارم بچه‌ها و کادرفنی با تلاشی که انجام می‌دهند به این مهم دست پیدا کنند و باعث خوشحالی مردم شوند.

وی در خصوص شرایط خود برای حضور در تکواندو گفت: دنیای تکواندو را پیگیر هستم و سعی می‌کنم هر روز اطلاعات خود را به روزتر کنم. دلیل این کار نیز این است که وقتی من در دنیا استاژ فنی برگزار می‌کنم باید حرفی برای گفتن داشته باشم. اگر قرار است کسی استاژ فنی برگزار کند و  حرفی برای گفتن نداشته باشد اصلا نرود بهتر خواهد بود.تنها حضور در استاژ فنی مهم نیست و وقتی قرار است به عنوان یک برند و مربی که بهترین مربی جهان و آسیا شناحته می‌شود، حضور داشته باشد، حرفی نیز برای گفتن داشته باشد. اگر حرفی برای گفتن نداشته باشید واقعا برای خانواده تکواندو ایران صرف حضور قشنگ نخواهد بود.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تصریح کرد: در این شرایط سعی کردم روز به روز بهتر باشم و به عنوان یک مربی ایرانی، تکواندو ایران را تثبیت و عنوان کنم تکواندو ایران از سایر کشورهای دنیا متفاوت است. در حال حاضر نیز در شرکت هواپیمای جمهوری اسلامی مسئولیت جدید گرفتم و با توجه به تجربیات 26 ساله‌ام به عنوان مدیر و رئیس هما در کشورهای روسیه، گرجستان و آذربایجان انتخاب شدم.

مقانلو در پایان گفت‌و‌گو با تسینم خاطر نشان کرد: قبلا نیز مسئولیت‌های مختلفی داشتم و در مقاطعی جانشین مدیرکل فرودگاه حضرت امام(ره)، رئیس پشتیبانی فرودگاه امام خمینی(ره)، رئیس هماهنگ کننده های پرواز فرودگاه مهرآباد و  رئیس پشتیبانی ایستگاه تهران فرودگاه مهرآباد بودم، اما همیشه کار من تعریف شده بوده است. سعی کردم طوری قدم بردارم که به هیچ کاری لطمه وارد نکنم و بتوانم بهترین بهره برداری داشته باشم. خدا را شکر با توجه به چشم اندازم در هر دو زمینه نیز موفق بودم. در حال حاضر نیز آرزوی افتخار تکواندو ایران را در تمامی میادین دارم چرا که افتخار ایران افتخار بیژن مقانلو است.